Dotacje unijne
Granty na badania
Promostal Sp. z o.o. Spółka komandytowa w ramach Umowy o powierzenie grantu nr GRANT3/82 z dnia 08.10.2024 r. realizuje projekt grantowy MŚP dofinansowany z projektu „Granty na badania”.
Celem projektu jest zakup usługi badawczej polegającej na przeprowadzeniu prac badawczo-rozwojowych dotyczących opracowania koncepcji nowoczesnej modułowej stacji tankowania ciekłego LNG/bioLNG składającej się z modułu tankowania oraz dystrybutora oraz zakup usługi doradczej polegającej na przeprowadzeniu analizy efektów wyników przeprowadzonych prac B+R dotyczących koncepcji nowoczesnej modułowej stacji tankowania ciekłego LNG/bioLNG składającej się z modułu tankowania oraz dystrybutora.
Wartość projektu: 178 965,00 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 123 675,00 zł
Dywersyfikacja oferty firmy Promostal Sp. z o.o. Sp.k. poprzez uruchomienie innowacji procesowej i implementację wyników prac B+R
Projekt pt. „Dywersyfikacja oferty firmy Promostal Sp. z o.o. Sp.k. poprzez uruchomienie innowacji procesowej i implementację wyników prac B+R” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, 2014-2020,
Oś Priorytetowa I „Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu”, Działanie 1.3 „Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach”.
- Cel projektu:
Celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu oraz zasadniczą zmianę dotyczącą procesu produkcyjnego istniejącego zakładu w zakresie elementów wielkogabarytowych, przede wszystkim w zakresie produkcji konstrukcji nośnych suwnic portowych. - Planowane efekty:
Projekt przyczyni się do zwiększenia zastosowania innowacji
w przedsiębiorstwach sektora MŚP. Wdrożona w wyniku realizacji projektu technologia produkcji, pozwoli przedsiębiorstwu na rozbudowę oraz prężny rozwój. Implementacja wyników prac B+R dotyczących koncepcji innowacji procesowej stanowi filar całej inwestycji. Wdrożona zostanie innowacja procesowa związana z wdrożeniem udoskonalonego procesu technologicznego przyjaznego dla środowiska. Zastosowanie robota w procesie spawania pozwoli na redukcję kosztów produkcji. Dzięki automatyzacji procesu spawania, produkcja będzie prowadzona w sposób bardziej efektywny, co pozwoli na zmniejszenie kosztów pracy. Ponadto, spawanie robotem pozwoli na zmniejszenie zużycia materiałów i energii, co również wpłynie na koszty produkcji. - Wartość projektu: 6 874 535,89 PLN
- Wkład Funduszy Europejskich: 3 073 939,96 PLN
Projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej
Zadanie dofinansowano z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych
Rodzaj programu: Program dofinansowania płatników składek w ramach prewencji wypadkowej
Wartość dofinansowania: 299 000,00 PLN
Całkowita wartość Projektu: 609 519,00 PLN
Data podpisania Umowy: grudzień 2023 r.
Głównym celem projektu jest zminimalizowanie szkodliwych czynników pyłowych i chemicznych występujących w środowisku pracy powstających podczas procesu produkcyjnego. W celu poprawy warunków pracy pracodawca zastosował filtrowentylację dymów i pyłów spawalniczych w układzie wentylacji PUSH-PULL. Wydajna filtrowentylacja przestrzenna zainstalowana w nawie B2 hali produkcyjnej, pozwoli usunąć niebezpieczne cząsteczki z powietrza i zagwarantuje poprawę warunków bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach objętych projektem. Zastosowanie powyższego rozwiązania przyczyni się do zredukowania niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka.
Dywersyfikacja oferty firmy Promostal Sp. z o.o. Sp.k. poprzez wdrożenie innowacji procesowej oraz produktowej i implementację wyników prac B+R
Promostal Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt pt. „Dywersyfikacja oferty firmy Promostal Sp. z o.o. Sp. k. poprzez wdrożenie innowacji procesowej oraz produktowej i implementację wyników prac B+R”.
Realizacja projektu doprowadzi do podniesienia konkurencyjności i innowacyjności przedsiębiorstwa na rynku regionalnym, krajowym i zagranicznym, co będzie możliwe dzięki osiągnięciu dwóch celów strategicznych założonych w projekcie, tj.: dywersyfikacji produkcji oraz zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu.
Głównym celem projektu jest wdrożenie innowacji produktowej w postaci nowoczesnego dwupłaszczowego zbiornika pionowego do magazynowania gazów technicznych w postaci ciekłej takich jak: tlen, argon i azot oraz wdrożenie innowacji w procesie biznesowym przedsiębiorstwa w zakresie procesu produkcji modułu ES Modules będącego elementem elektrolizera alkalicznego.
Innowacyjne dwupłaszczowe pionowe zbiorniki kriogeniczne do magazynowania gazów, takich jak tlen, argon i azot w postaci ciekłej będą skierowane do małych i średnich firm produkcyjnych, które chcą wyeliminować stosowanie standardowych butli na hali produkcyjnej, a tym samym wyeliminować związane z tym zagrożenia przy jednoczesnych korzyściach ekonomicznych oraz środowiskowych. Posiadanie zbiornika na gazy techniczne eliminuje konieczność częstych dostaw gazów w butlach – mniejszy ślad węglowy, nie angażuje do obsługi załadunku i rozładunku butli pracowników, eliminuje koszty związane z kaucją za butle oraz ich magazynowaniem, eliminuje niebezpieczeństwo uszkodzenia butli i jej wybuchu (ciśnienie gazu w butlach wynosi od 150 do 300 bar).
Zakres rzeczowy projektu obejmuje zakup środków trwałych: ukosowarki do rur, czterech zestawów urządzeń spawalniczych do spawania metodą TIG, czterech półautomatów spawalniczych MIG/MAG, dwóch ręcznych spawarek laserowych, dwóch wideoendoskopów inspekcyjnych, wózka widłowego elektrycznego, dwóch holowników elektrycznych, kompletu stołów spawalniczych wraz z wyposażeniem, zestawów komputerowych składających się z komputera przenośnego wraz z systemem operacyjnym i dwóch monitorów, wyposażenia komory mycia i czyszczenia spoin, giętarki beztrzpieniowej, nagrzewacza indukcyjnego do prostowania, prasy warsztatowej 100 ton, współrzędnościowego systemu pomiarowego) oraz wartości niematerialnej i prawnej (specjalistycznego oprogramowania projektowania zbiorników) niezbędnych do wdrożenia innowacji produktowej i innowacji w procesie biznesowym (innowacji procesowej).
Efekty projektu:
- Wzrost przychodów przedsiębiorstwa, dzięki zwiększeniu możliwości produkcyjnych w zakresie produkcji sekcji ES Modules instalacji do produkcji wodoru oraz zbiornika kriogenicznego do magazynowania gazów, takich jak tlen, argon i azot w postaci ciekłej.
- Wzrost sprzedaży eksportowej, dzięki zwiększeniu możliwości produkcyjnych.
- Wzrost zatrudnienia w firmie – na potrzeby realizacji projektu zatrudniona zostanie co najmniej jedna osoba.
Wartość projektu: 4 008 519,88 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 955 375,55 zł
Granty na badania
Promostal Sp. z o.o. Spółka komandytowa w ramach Umowy o powierzenie grantu nr GRANT3/81 z dnia 08.10.2024 r. realizuje projekt grantowy MŚP dofinansowany z projektu „ Granty na badania”.
Celem projektu jest zakup usługi badawczej polegającej na przeprowadzeniu prac badawczo-rozwojowych dotyczących opracowania koncepcji zrobotyzowanego stanowiska do spawania konstrukcji stalowych oraz automatycznej kontroli wykonanych spoin pod kątem spełnienia wymagań stopnia przygotowania spoin P3 zgodnie z normą ISO 8501-3, „Przygotowanie podłoży stalowych przed nakładaniem farb i podobnych produktów” oraz usługi doradczej polegającej na przeprowadzeniu analizy efektów wyników przeprowadzonych prac B+R dotyczących koncepcji zrobotyzowanego stanowiska do spawania konstrukcji stalowych oraz automatycznej kontroli wykonanych spoin pod kątem spełnienia wymagań stopnia przygotowania spoin P3 zgodnie z normą ISO 8501-3, „Przygotowanie podłoży stalowych przed nakładaniem farb i podobnych produktów” pod kątem wynalazczości i zdolności patentowej koncepcji zrobotyzowanego stanowiska, jego elementów albo zastosowanych w nim rozwiązań oraz zgłoszenie wynalazku do ochrony patentowej na terenie Polski.
Wartość projektu: 56 693,16 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 39 178,20 zł
Zapytania ofertowe
W związku z zamiarem ubiegania się przez Promostal Sp. z o.o. Sp. k. o dofinansowanie w ramach projektu grantowego pt. „Bon na badania” dofinansowanego z Funduszy Europejskich przez Agencję Rozwoju Regionalnego „ARES” S.A. w Suwałkach w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027, Priorytet I Badania i innowacje, Działanie 1.1 Rozwój regionalnego potencjału B+R, Typ: Działalność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw – bon na badania (projekt grantowy) publikujemy następujące zapytania ofertowe:
Zapytanie ofertowe nr 1/2024/Bon na badania – Zakup usługi doradczej w zakresie przeprowadzenia prac B+R
W procedurze ofertowej nr 1/2024/Bon na badania wybrana została oferta złożona przez: CLOOS-POLSKA Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Adres siedziby: ul. Stawki 5, 58-100 Świdnica
Cena netto: 178 000,00 PLN
Cena brutto: 218 940,00 PLN
Zapytanie ofertowe nr 2/2024/Bon na badania – Zakup usługi doradczej w zakresie zgłoszenia wynalazku do ochrony patentowej
W procedurze ofertowej nr 2/2024/Bon na badania wybrana została oferta złożona przez: AOZA.PL Paweł Miniuk
Adres siedziby:
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2 lok. 23, 15-888 Białystok
Cena netto: 2
900,00 PLN
Cena brutto: 3
567,00 PLN
Zakup licencji (1 szt.) oprogramowania służącego do rejestracji przebiegu procesów produkcyjnych i czasu pracy bezpośrednio na stanowiskach produkcyjnych za pomocą paneli dotykowych
Z przyjemnością informujemy, iż nasza firma realizuje grant udzielony w ramach projektu ,,Granty na badania i innowacje” dofinansowanego z Funduszy Europejskich realizowanego przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.2.2 „Bon na usługi badawcze” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, 2014-2020.
Cel projektu:
Celem grantu jest zakup licencji (1 szt.) oprogramowania służącego do rejestracji przebiegu procesów produkcyjnych i czasu pracy bezpośrednio na stanowiskach produkcyjnych za pomocą paneli dotykowych.Planowane efekty:
W wyniku realizacji inwestycji nastąpi racjonalizacja i optymalizacja czasu pracy pracowników, surowców i materiałów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Możliwa będzie dokładna ocena zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa w danym czasie.Wartość projektu: 166 050,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 99 900,00 PLN
Nabycie wyników prac B+R, obejmujących know-how lub inną nieopatentowaną wiedzę techniczną, dotyczącą koncepcji nowoczesnego dwupłaszczowego zbiornika pionowego do magazynowania LNG (ciekły)
Z przyjemnością informujemy, iż nasza firma realizuje grant udzielony w ramach projektu ,,Granty na badania i innowacje” dofinansowanego z Funduszy Europejskich realizowanego przez Podlaską Fundację Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 1.2.2 „Bon na usługi badawcze” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, 2014-2020.
Cel projektu:
Celem grantu jest nabycie wyników prac B+R, obejmujących know-how lub inną nieopatentowaną wiedzę techniczną, dotyczącą koncepcji nowoczesnego dwupłaszczowego zbiornika pionowego do magazynowania LNG (ciekły).Planowane efekty:
W wyniku realizacji inwestycji oferta Wnioskodawcy zostanie poszerzona o wprowadzenie nowego produktu – nowoczesnego metalowego dwupłaszczowego zbiornika pionowego do magazynowania ciekłego LNG.Wartość projektu: 123 000,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 75 000,00 PLN
Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa Promostal Sp. z o.o. Sp.k. poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu i wzrost zatrudnienia
Projekt pt. „Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa Promostal Sp. z o.o. Sp.k. poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu i wzrost zatrudnienia” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, 2014-2020, 1. Oś priorytetowa: „Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu”, Działanie 1.5 „Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudnienia w gminach, których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000”.
Cel projektu:
Celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa na rynku regionalnym, krajowym i zagranicznym poprzez zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu i zwiększenie zatrudnienia.Planowane efekty:
Efektem realizacji inwestycji będzie jakościowy i ilościowy wzrost produkcji dzięki zwiększeniu zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa. Na potrzeby realizacji projektu nastąpi również wzrost zatrudnienia w gminie, której rozwój warunkowany jest siecią Natura 2000.Wartość projektu: 2 713 190,52 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 1 200 000,00 PLN
Dywersyfikacja oferty firmy Promostal Sp. z o.o. Sp.k. poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnego zbiornika kriogenicznego i implementację wyników prac B+R
Projekt pt. „Dywersyfikacja oferty firmy Promostal Sp. z o.o. Sp.k. poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnego zbiornika kriogenicznego i implementację wyników prac B+R” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, 2014-2020, 1. Oś priorytetowa: „Wzmacnianie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu”, Działanie 1.3: „Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach”.
- Cel projektu:
Celem projektu jest wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa Promostal Sp. z o.o. Sp.k. na rynku regionalnym, krajowym i zagranicznym poprzez uruchomienie produkcji innowacyjnego zbiornika kriogenicznego do magazynowania ciekłego LNG, którego koncepcja jest wynikiem przeprowadzonych prac B+R. - Planowane efekty:
Efektem realizacji projektu będzie wprowadzenie na rynek innowacyjnego zbiornika kriogenicznego do magazynowania ciekłego LNG. - Wartość projektu: 24 495 840,63 PLN
- Wkład Funduszy Europejskich: 6 599 999,91 PLN